slajd
slajd
Fundacja Polskich Kolei Wąskotorowych
WitamyO fundacjiProjektyWsparcieReportażeKolej RogowskaBiuletyn FPKW
Wolontariat
Pomoc nie zawsze musi być pieniężna. Możecie nam też pomóc poświęcając swój czas. To właśnie dzięki wolontariuszom Kolej Rogowska z powodzeniem działa pod skrzydłami naszej organizacji od 2002 roku. Prac w których możesz odnaleźć satysfakcję na zabytkowej kolei jest bardzo dużo. Zajęcia które wykonywane są przez wolontariuszy to między innymi:
• obsługa kasy biletowej,
• obsługa pasażerów w pociągach (konduktor),
• prace przeglądowe i naprawcze przy taborze kolejowym,
• prace przeglądowe i naprawcze w torach i rozjazdach,
• prace porządkowe na linii i stacjach (wycinka zarośli, pielęgnacja zieleni itp.),
• prace remontowe przy budynkach,
• pomoc w przygotowaniu wydawnictw,
• i wiele, wiele innych!

Jeżeli zawsze marzyłeś żeby zostać kolejarzem, ale tak się składa że zawodowo zajmujesz się czymś innym, to wolontariat na Kolei Rogowskiej to jest to czego Ci potrzeba! W wolnym czasie możesz być zostań kolejarzem na najprawdziwszej historycznej kolei. Tu stare wagony i lokomotywy wymagają szczególnego podejścia, ruch prowadzony jest bez nowoczesnych komputerów a pociągi jadą po torach w rytm stukotu kół, którego nie uświadczysz już na współczesnych, zmodernizowanych liniach kolejowych.

Na Kolei Rogowskiej czas się zatrzymał. Tutaj do dziś w kasie można zakupić bilety kartonikowe oraz spotkać konduktora w historycznym mundurze. Jeżeli interesuje Cię dawna kolej to jest to miejsce właśnie dla Ciebie. Poza pracami na samej kolei możesz rozwinąć swoją wiedzę i zainteresowania w tym zakresie. By do nas dołączyć nie musisz mieć żadnego doświadczenia. Wśród naszych wolontariuszy są nie tylko kolejarze. Działają z nami także osoby będące na co dzień informatykami, sprzedawcami, żołnierzami, listonoszami, naukowcami i specami w wielu innych zawodach. Z pewnością każdy odnajdzie się w naszym zespole.

Dołączenie do nas jest bardzo proste. Wystarczy wysłać zgłoszenie e-mailowe na adres:
wolontariat@kolejrogowska.pl
W zgłoszeniu zawrzyj kilka słów o sobie i opisz swoje doświadczenie (jeżeli jakieś już posiadasz). Odezwiemy się do Ciebie i umówimy na pierwszą wizytę na miejscu. Podczas pierwszego spotkania pokażemy Ci jak działa nasza zabytkowa kolej, zapoznamy Cię z "Regulaminem wolontariatu" i poprosimy Cię o wypełnienie karty zgłoszeniowej. Kartę możesz wypełnić już wcześniej i przywieźć ze sobą na spotkanie. Dolna granica wieku na rozpoczęcie wolontariatu w naszej fundacji to 16 lat. Uwaga, jeżeli masz mniej niż 18 lat będziesz potrzebował pisemnej zgody swoich rodziców lub opiekunów. Oba formularze możesz pobrać pod poniższymi linkami:
Karta zgłoszenia wolontariusza >>>
Formularz wyrażenia zgody >>>
Z regulaminem wolontariatu obowiązującym w naszej fundacji możesz zapoznać się tutaj:
Regulamin wolontariatu FPKW >>>

Zapraszamy!

BIURO FUNDACJI

46 874 80 23

zarzad@fpkw.org

ul. Dworcowa 37, 95-063 Rogów